112.ua

Нова серія – продовження пошуку відповідей на запитання: коли і чому ми почали втрачати свій флот? Унаслідок анексії Криму Україна залишилась без 70 відсотків кораблів, але розпад українських ВМС почався значно раніше. Однак у флоту могла бути інша історія.

Чи був інакший сценарій розвитку подій, чому більшість українських військових зрадило присязі, які кораблі ніколи не увійдуть до складу Військово-морських сил України, а які все ще іржавіють біля заводських причалів – про це автор розповість у другій частині документального фільму.

Щоб відшукати відповіді на свої запитання, Богдан Піленко спілкується з командувачами Військово-морських сил, льотчиками, чиновниками, військовими у відставці, які служили в 90-х, командирами кораблів. У його стрічці близько 30 героїв.

Нагадаємо, першу частину фільму телеканал "112 Україна" представив 7 жовтня.

Його автор – Богдан Піленко – спеціальний кореспондент телеканалу. У 25 років він уже створив 6 документальних стрічок: "Ніхто, крім нас", "Війна і Мінськ" у співавторстві з ведучою Віолетою Триковою, "Операція "Дебальцеве", "Тіні Іловайська", "Майдан. Справа 20-02" і "Морський бій". Також кореспондент був визнаний кращим на конкурсі професійної журналістики "Честь професії-2016" у номінації "Надія журналістики".

Для телеканалу його фільм "Морський бій" – вже 26-й у списку документальних стрічок власного виробництва. Низка картин "112 Україна" вийшла на широкий екран, інші – беруть участь у професійних конкурсах.