12 історій, які змінили Україну 112.ua

Після 1991 року за таємничих обставин пішли з життя відомі політики, бізнесмени, журналісти. Кожна смерть – була викликом і суспільству, і правоохоронній системі. Лунали гучні заяви, але результатів з багатьох загадкових самогубств і вбивств – немає досі. Не названо ні мотиви, ні виконавців, ні замовників.

"Якщо б ці люди залишилися в живих – то якою була б історія незалежної України? Хто замовив убивство Щербаня і Гонгадзе? ДТП Чорновола та Кузьми – точно було трагічним збігом обставин? Як Юрій Кравченко міг застрелитися двічі? Через що покінчила з собою Валентина Семенюк-Самсоненко? І чому досі не зникають сумніви у смерті Георгія Кірпи? І які таємниці ці люди забрали з собою в могилу?" - запитують творці цього документально-кримінального проекту.

У День незалежності, 24 серпня, на телеканалі "112 Україна" вийде перша серія документально-кримінального проекту про вбивство одного з перших українських олігархів Євгена Щербаня.

Всього в циклі – 12 історій. Наступні серії присвячені В'ячеславу Чорноволу, Вадиму Гетьману, Георгію Кирпі, Євгену Кушнарьову, Юрію Кравченку, Валентині Семенюк-Самсоненко, Михайлу Чечетову, Андрію Кузьменко ("Скрябіну"), Павлу Шеремету, Георгію Гонгадзе і Олесю Бузині. 

Не дивлячись на те, що тема проекту – загадкові вбивства і самогубства часів незалежності, автори проекту не вважають його кримінальним. Кожна серія переносить глядача на роки назад. Хто з ким ворогував і дружив у політиці, як відбувалася приватизація, які були ціни, бюджети, плани України і українців. 

Не пропустіть, 24 серпня на телеканалі "112 Україна" старт документального проекту "12 історій, що змінили Україну". 

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, який розпочав мовлення у листопаді 2013 року. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2 і на супутниках AMOS-3 і ASTRA 4A. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний продюсер - Артем Марчевський. Генеральний директор Єгор Бенкендорф.