Діалог про правосуддя-2 112.ua

Головний інформаційний телеканал країни "112 Україна" виступить телевізійним партнером міжнародної конференції "Діалог про правосуддя-2". Вона відбудеться 2 вересня о 18:30 в КВЦ "Парковий". Нагадаємо, перша частина конференції проходила 22 жовтня минулого року в Європарламенті в Страсбурзі.

Мета конференції - розібратися в тонкощах кращих світових практик судочинства і адаптувати їх до українських реалій.

"Інвестиційна привабливість, стабільний розвиток держави та гарантований добробут громадян неможливий без справедливого суду. Суд, як арбітр суспільних відносин є регулятором, на який спирається як іноземний інвестор, що планує вкласти свої капітали, так і пересічний громадянин, який хоче захистити свої права. Справедливий і неупереджений суд - ознака здорового, демократичного суспільства, яке базується на рівних правах кожного громадянина", - зазначили організатори конференції.

Експерти обговорять реформу правосуддя в Україні, кадровий голод у вітчизняних судах, забезпечення незалежності суддів від політичного впливу і тиску правоохоронних органів. Також вони обговорять оцінки Венеціанської комісії про стан справ зі зміною правосуддя в Україні.

У "Діалозі про правосуддя-2" візьмуть участь секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт (Thomas Markert), п'ятий прем'єр-міністр Республіки Польща Ханна Сухоцька (Hanna Suchocka), старший радник з прав людини в Європі і Центральнаій Азії у всесвітній організації проти тортур Мушег Екмалян (Mushegh Yekmalyan), керівник відділу Секретаріату Юридичного комітету в Європарламенті Роберт Брей (Robert Bray) і депутат Європарламенту Мікулаш Пекса (Mikuláš Peksa).

А від України на заході виступлять генеральний продюсер "112 Україна" Артем Марчевський, юрист "112 Україна" Василь Сметана, політтехнолог Катерина Одарченко, народні депутати Костін Андрій, Демченко Сергій, Жмеренецький Олексій і Бужанський Макс, екс-головний прокурор України Піскун Святослав, голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк, голова Господарського суду Київської області Павло Горбасенко та інші.

У зв'язку з карантинними обмеженнями через пандемію COVID-19 конференція пройде в онлайн-форматі. Представники України перебуватимуть у Київському КВЦ "Парковий", а учасники з боку Європи – у Брюссельському прес-клубі (The Press Club Brusseles Europe).

Модераторами конференції виступлять екс-депутат Європарламенту Франк Швальбах-Хот (Frank Schwalba-Hoth) і політичний експерт Артем Нікіфоров.

А організаторами заходу є Інститут демократії та розвитку "PolitA" та видання "Судово-юридична газета".

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, який розпочав мовлення у листопаді 2013 року. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, на супутниках AMOS-3 і ASTRA 4A. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний продюсер - Артем Марчевський. Генеральний директор - Єгор Бенкендорф.