112.ua

"У 2014-му під час анексії Криму, за даними військових, ми втратили 70%  можливостей на морі. Ну, і у мене виникло запитання: а в якому стані були тоді українські ВМС ? Виявилося, що ми втрачали флот вже з моменту проголошення Незалежності", - розповідаєавтор фільму спеціальний кореспондент Богдан Піленко.

У своїй стрічці він відстежує події, які поступово привели нашу країну до того, що вона залишилася практично без флоту. Відновлює хронологію зустрічей, домовленостей і переговорів. Але фільм Піленка - це не просто розповідь, а спроба через призму подій показати, чому все відбувалося саме так.

Автор спілкується з героями фільму і з'ясовує, що робили командири, щоб зберегти кораблі, особовий склад і техніку. У його стрічці близько 30 героїв: командувач військово-морськими силами,  пілоти, чиновники, відставні, які служили в 90-х роках, командири кораблів.

Під час роботи над фільмом автор зібрав величезну кількість матеріалу. власне тому було прийнято рішення зробити 2 серії. Безумовно, не обійшлося і без труднощів, про що автор розповідає:

"Здивувала ситуація з одним з суднобудівельних заводів. Зв'язатися з його представниками практично неможливо. Не зміг нам в цьому допомогти і концерн "Укроборонпром". Чому? Для мене - це досі загадка".

Морський бій" - це двосерійний фільм. У першій частині автор  проводить історичний екскурс. У наступній - розповідає, яким бачить майбутнє флоту командування МВС, і про нові українські  кораблі. Богдан Пі ленко традиційно для телеканалу не робить власних висновків, залишаючи їх за глядачем. У його розповіді – передусім, факти про події, думки і свідчення героїв.

Завтра в ефірі телеканал представить першу серію нового документального фільму.

Нагадаємо, Богдан Піленко - спеціальний кореспондент телеканалу "112 Україна". У свої 25 років він - автор уже 6 документальних фільмів: "Ніхто, крім нас", "Війна і Мінськ" у співавторстві з ведучою Віолеттою Триковою, "Операція "Дебальцеве", "Тіні Іловайська", "Майдан. Справа 20-02" і "Морський бій". Також кореспондента визнали найкращим на конкурсі професійної журналістики "Честь професії-2016" у номінації "Надія журналістики".

Для телеканалу його фільм "Морський бій" - 26-й в переліку документальних стрічок власного виробництва. Низка кінокартин "112 Україна" вже вийшли на широкий екран, інші - беруть участь в професійних конкурсах.