112.ua

"Ми домовлялися з офісом Олександра Квасневського декілька тижнів. Розуміли, що у Президента Польщі, який 10 років керував країною, звісно, дуже багато роботи, тому були готові чекати. Врешті нам призначили точну дату. На інтерв’ю в нас була година. Приємне спілкування з Президентом завершилося, як він сказав, патріотичними цукерками, які він нам подарував", – згадує авторка і ведуча проекту "112 Internаtional Insight" Еліна Бекетова.

В ексклюзивному інтерв’ю телеканалу 3-й Президент Польщі розказав, чому, на його думку, між українцями і поляками виникла суперечка на тлі історичного минулого, згадав свій досвід вибудовування українсько-польськихвідносин з Президентом Кучмою та запропонував власний рецепт того, що ще потрібно зробити, аби покращити відносини між двома народами і знайти порозуміння.

Також говорили про Путіна і майбутні вибори президента Російської Федерації. Олександр Квасневський особисто зустрічався з Путіним. Тому цікавим виявилося спілкування щодо того, як, можливо, нинішній очільник Росії ухвалює рішення, що може змусити його піти з Донбасу та віддати анексований Крим.

Під час бесіди Олександр Квасневський поділився думками з приводу євроінтеграційного  прагнення України і бажання стати членом НАТО. Він згадав дуже цікавий досвід Польщі. Країна стала кращою у виконанні завдання з євроінтеграції, але все одно їй знадобилося 13 років для того, щоб стати членом ЄС. Скільки ж в України піде років, щоб увійти до Євросоюзу?

112.ua

"112 International Insight" стартував в ефірі "112 Україна" 14 червня з інтерв'ю з колишнім першим заступником держсекретаря США Ентоні Блінкеном. Також в рамках проекту ексклюзивні інтерв'ю телеканалу дали спецпредставник США з питань України Курт Волкер, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, колишній генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен, екс-верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, екс-голова МЗС Польщі та національної оборони Радослав Сікорський, журналістка та історик Енн Еплбаум, ведучий CNN Фарід Закарія, голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, колишній голова Європарламенту Пет Кокс, євродепутатка Ребекка Гармс, колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, генеральний директор Європейського бюро з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) Джованні Кесслер, посли США в Україні Роман Попадюк, Стівен Пайфер і Джон Гербст, американський конгрессмен Вілл Герд та інші.