112.ua

 

"Сіра зона" – назва проекту не буквальна. Це не тільки територія – це позначення неоднозначності ситуації. Після того як минув певний час, коли війна триває вже 4 роки, багато що змішалося, не завжди можна розрізнити, де біле, а де чорне. Через тривалий конфлікт сіра зона розростається і в головах людей.

Новий документальний проект телеканалу – це погляд військових кореспондентів Віталія Бакуменка, Анастасії Сохи і Ігоря Меделяна на те, що відбувається в зоні АТО за час конфлікту. Про реалії життя на Донбасі вони розкажуть вустами своїх героїв: місцевих жителів, переселенців з окупованих територій, військових.

Проект покликаний нагадати, що війна, хоч її активна фаза і закінчилася – триває. Те, що її немає на мирній території – не означає, що її немає в Україні. З кожним роком конфлікт збільшує дистанцію між тими, хто живе на мирних територіях, і жителями у зоні АТО. Тому важливо не повертатися в початок конфлікту, а наближати його кінець, діяти так, щоб його зупинити.

"За роки зйомок на Донбасі завжди повторюється одна і та ж історія. Повертаєшся в мирний Київ. Тут немає війни. Тут безвіз, політичні чвари і ціни на продукти цікавлять людей більше, ніж те, що за кілька сотень кілометрів у їхній же країні вмирають люди від осколків снарядів і куль. За майже 4 роки війни – відчувається, якщо м'яко сказати, звичність ситуації. А повідомлення про вбитих і поранених тут найчастіше сприймають як просто інформацію з телевізора. Цим проектом ми хочемо нагадати про те, що війна нікуди не поділася, на Донбасі продовжують гинути люди – і до цього не можна звикати", – ділиться військовий кореспондент "112 Україна" Віталій Бакуменко.

Проект "Сіра зона" російською мовою. І це свідомий вибір редакції, оскільки готували його і для людей, які перебувають в зоні АТО, щоб бути почутими ними.

Крім трансляції в ефірі телеканалу документальний проект традиційно можна подивитися і на сайті 112.ua.