112.ua

Представники телеканала "112 Україна" сьогодні підготували відповідні додаткові документи для продовження ліцензії на цифрове мовлення групи компаній телеканала "112 Україна". Такі дії зумовлено нещодавніми заявами голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка про те, що регулятор може позбавити телеканал права на цифрове мовлення.

"Ми документи на продовження ліцензії здали ще в березні. Відповідно, всі документи вже в Нацраді. Але Нацрада має право запитувати додаткові документи. Ми отримали листа з Нацради: "Просимо надати додаткові документи", і ось ми зібрали ці додаткові документи і зараз я їх подам до Нацради в терміни, які вказано в цих листах",- говорить юрист телеканала "112 Україна" Василь Сметана.

Юрист висловив надію, що публічний резонанс, який виник після скандальних заяв Юрія Артеменка про відмову в продовженні ліцензії подіє. Нагадаємо, Глава Нацради ще до отримання регулятором всіх документів і їх обробки його апаратом "по секрету" заявив, що телеканалу "112 Україна" ліцензії не продовжать.

"Звісно, ми сподіваємося, що резонанс подіє. Однак за весь час історії роботи та взаємодії Нацради і телеканала "112 Україна" ми спостерігаємо (вже можна персоналізувати), що глава Нацради діє просто як радянський функціонер в якомусь найгіршому значенні цього слова. Я навіть зустрівся з Дунею Міятович з цього питання. Вони отримують якісь додаткові сигнали, але вони діють виключно за указом зверху і виконують чиюсь, на жаль, незаконну вказівку", - додав Сметана.

"Команда "112" сподівається на наших західних партнерів, тому що зневага не може тривати так довго. Набирається врешті-решт якась критична маса. Я думаю, що зрештою або через ЄСПЛ, або раніше, я сподіваюся, набагато раніше, вони отримають дуже потужний сигнал і змушені будуть все-таки дотриматися права", - підкреслив Сметана.

Говорячи про шанси телеканала "112 Україна" отримати продовження ліцензії, юрист висловив впевненість, що телеканал, найпевніше, вкотре дістане відмову у переоформленні ліцензії.

"Я впевнений, що сьогодні вже у 34-й раз ми отримаємо відмову в переоформленні програмної концепції. Ця відмова є необхідною для Нацради для того, щоб поставити телеканал в позицію, коли він є ніби порушником. Але я ще раз підкреслю, що ми маємо право на переоформлення програмної концепції. Це права телеканала, і Нацрада має переоформити нам програмну концепцію. Але нас штучно ставлять у рамки: ми маємо показувати 21,5 години ефіру розважальних фільмів тощо, і наше право на переоформлення вже через рік після конкурсу могло бути використано раніше, а ми досі не можемо переоформити. Це просто тактика щодо позбавлення телеканала ліцензії", - резюмував він.

Нагадаємо, заявки на продовження цифрових ліцензій до Нацради з питань телебачення та радіомовлення подали компанії групи телеканала "112 Україна" ще в березні. Цифрові ліцензії групи телеканала "112 Україна" були предметом суперечок між телеканалом і Нацрадою. Телеканалу 34 рази відмовляли в переоформленні формату мовлення на інформаційний. А ще Нацрада наклала попередження та штрафи за нібито порушення умов ліцензії. Їх "112 Україна" оскаржував у суді. Також регулятор намагався через суд позбавити компанії цифрових ліцензій на мовлення у мультиплексі МХ-5. Телеканал, який є лідером інформаційного мовлення України з 2014 року, неодноразово пропонував компромісні варіанти вирішення для Нацради, зокрема

подавши восени минулого року заявку на отримання вільної загальнонаціональної ліцензії в обмін на відмову від п’яти регіональних цифрових ліцензій, які має зараз.