Прес-конференція "112 Україна" і NewsOne 112.ua

Телеканали "112 Україна" і NewsOne підписали угоду з відомою міжнародною компанією на проведення екзит-полу під час першого туру виборів Президента України 31 березня 2019 року. На замовлення телеканалів опитування виборців на виході з виборчих дільниць буде здійснювати Інститут соціальних досліджень та консалтингу SORA (Відень, Австрія) спільно з Центром "Соціальний моніторинг" (Київ, Україна).

Опитування буде здійснюватися на 500 виборчих дільницях. Всього буде опитано близько 25 тисяч осіб. Отримані результати будуть репрезентативні на національному рівні зі статистичним відхиленням на рівні 2,1% для лідерів рейтингу та не більше 1,5% для решти кандидатів.

Попередні результати будуть оголошені о 20:00 в ефірі телеканалів "112 Україна" та NewsOne - одразу після закриття виборчих дільниць. Уточнені дані будуть оприлюднені після 22:00.

На 250 виборчих дільницях опитування виборців в день виборів передбачається методом самозаповнення міні-анкет (імітується процедура таємного голосування). Респонденти самостійно відмічатимуть, за якого з кандидатів вони проголосували, і надаватимуть основні соціально-демографічні характеристики.

На інших 250 виборчих дільницях опитування буде здійснюватися методом персонального індивідуального інтерв’ю: респонденти добровільно відповідатимуть на запитання інтерв’юера (за якого з кандидатів вони проголосували), надаватимуть основні соціально-демографічні характеристики і  відповідатимуть на запитання щодо можливого вибору під час другого туру.

Генеральний продюсер телеканалу "112 Україна" Артем Марчевський 112.ua

Довідка

Ідея залучити поважну міжнародну компанію до проведення екзит-полу в Україні була висловлена членами Міжнародної редакційної ради телеканалів – депутатами Європарламенту Нейтаном Хіллом, Арне Геріке та Девідом Коберном. Для реалізації цього проекту телеканали провели переговори і досягли згоди з австрійським Інститутом соціальних досліджень та консалтингу SORA. Для забезпечення збору даних фахівці австрійського інституту використають постійну мережу інтерв’юерів Центру "Соціальний моніторинг". Результати екзит-полу будуть представлені 31 березня 2019 року під час телевізійних марафонів в ефірі "112 Україна" і NewsOne.

Інститут соціальних досліджень та консалтингу SORA (Відень, Австрія) є одним із провідних дослідницьких інститутів Європи у сфері соціальних досліджень, має потужний досвід вивчення та аналізу електоральних уподобань, а також прогнозів результатів виборів. Більше 25 років Інститут SORA представляє результати власних екзит-полів в ефірі суспільного мовника ORF. Інститут має досвід роботи в Австрії, Німеччині, Чехії, Болгарії та Грузії.

Керуючий партнер та науковий директор Інституту соціальних досліджень і консалтингу SORA Гюнтер Огріс (Відень, Австрія) 112.ua

Центр "Соціальний моніторинг" має досвід проведення опитування виборців в день виборів (1998, 1999, 2002, 2004, 2012, 2014 роки на національному рівні; 2012 та 2015 роки на рівні окремих виборчих округів); регулярно проводить та оприлюднює результати досліджень електоральних орієнтацій населення. Центр "Соціальний моніторинг" є колективним членом Соціологічної асоціації України (САУ) і акредитований як організація, що проводить національні соціологічні опитування.